Na vědomost se dává

 

První den Burčákových slavností patřil tradičně domácím. Pásmo vystoupení zahájily ve čtvrtek 3. října ve čtyři hodiny odpoledne předškoláci ze školky U Rybiček. Desítky rodičů a dalších diváků musely těsně po začátku vytáhnout deštníky.

Burčákové slavnosti lákají do Hustopečí tisíce lidí. Kromě místních a těch, kteří využijí veřejnou dopravu, zamíří každý rok na akci řada návštěvníků auty. Pro ty jsou připravena záchytná parkoviště na okraji města.

Na náměstí i v okolních ulicích už několik dnů vládne čilý ruch příprav na největší kulturní akci roku v našem městě. Burčákové slavnosti začínají už zítra! Za pětadvacet let trvání si našly tisíce příznivců, kteří se začátkem října do Hustopečí pravidelně vracejí a užívají si zdejší jedinečnou atmosféru. Mnozí z nich se každý rok zapojí do sbírání...

Bohužel vám musíme oznámit, že do souboje o nejlepší burčák se letos nezapojí loňský šampion - mázhaus Fialka. Podívejte se proto na aktuální seznam a určitě si vyberete:

Letošní burčákové slavnosti jsou v pořadí již pětadvacáté a to si žádá něco navíc... :-)

Víceméně se oproti předchozím ročníkům nic nemění, ale pro jistotu se přeci jen podívejte, co kde najdete... :-) Na místě mapku dostanete v brožurce...