NA VĚDOMOST SE DÁVÁ

 

Sobotní ráno vítalo Hustopeče slunečným počasím. Na Dukelském náměstí hrála středověká a renesanční hudba, která dokreslila atmosféru historického jarmarku. Stánky plné zboží lákaly k nákupu a dobroty všeho druhu zase k ochutnání. Nechyběla mandlovice, pivo z hustopečského pivovaru, Hustopečské městské víno a samozřejmě burčák! Před polednem se na...

V pátek večer zazněla na Dukelském náměstí opět po roce slavná burčáková hymna. V šest večer se z oken radnice ozvaly fanfáry a Purkmistryně se vzdala vlády nad městem. Svěřila ji do rukou svrchované a spravedlivé Horenské radě v čele s Perkmistrem Adamem Wágnerem. Ten slíbil, že všichni členové dohlédnout na řádné konzumování burčáku a vyhlásil...

Potřebujete poradit? Vyměnit vyplněný pas Burčákové unie za některou z více než 2000 odměn? Chcete si koupit triko s logem Burčákových slavností, tašku či triko z edice Zraji jako víno, pamětní minci búro, turistickou známku, sklenky na víno, termohrnek, Hustopečské městské víno, levandulové produkty nebo mandlovici?
Tak neváhejte a vyhledejte...

Ve čtvrtek 4. října odstartovaly čtyřiadvacáté Burčákové slavnosti tradičním programem Hustopeče se baví. Dukelské náměstí patřilo tanečníkům ze školek a zájmových kroužků a spontánnost dětí mohla za to, že se tančilo na pódiu i pod ním. U kostela se hrálo divadlo pro malé i velké a zábava trvala do pozdních hodin díky kapelám Na2fáze a In Vino...

Soutěž ve válení beček patří ke stálicím Burčákových slavností v Hustopečích. Chybět nebude ani letos. První závodník vyrazí na trasu v ulici Na Hradbách v sobotu v pět hodin odpoledne.

A tentokrát podmínky přitvrdí! Účastníci budou muset prokázat nejen svoji zručnost při válení bečky a splávek při pití burčáku, ale také schopnost posbírat hrozny a...

Odliš se nebo zemři. Toto pravidlo platí u výrobků i služeb a klade důraz především na vyčlenění se z davu. U akcí spojených s burčákem a vínem platí dvojnásob, protože ty v poslední době rostou jako houby po dešti. A právě takové Burčákové slavnosti v Hustopečích jsou. Originální!
I letos zde na vás dýchne středověk, recese a na své...

Kapela Jelen zakončí letošní program burčákovek, a to koncertem v sobotu v 21.00 na Dukelském náměstí a už teď se na své fanoušky těší! Posuďte sami:

S příchodem podzimního období zavibruje v myslích tisíců Moravanů a Čechů signál: "Konečně zase začíná čas burčáku, vína starců." Toto označení získal burčák jednak pro jeho mléčnou barvu a také proto, že prý umí čistit krev. Avšak to jen v tom případě, vypije-li ho člověk během podzimu tolik, kolik mu krve v žilách koluje.

Vyzýváme Vás tímto k zapojení se do dalšího, tentokrát již třetího ročníku dobročinné akce Kabelkománie Hustopeče, která bude tradičně součástí Burčákových slavností města Hustopeče.