Na vědomost se dává

Ve čtvrtek 22. 8. se sešla odborná komise, aby vybrala Hustopečské městské víno pro rok 2019. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 16 vín, která odpovídají stanovám. Do výběru se mohli přihlásit pouze vinaři, kteří sklidili hrozny na katastru Hustopečí. Stanovy navíc povolují pouze osm odrůd, nejtypičtějších pro náš region. Víno má co nejlépe...

Jedním z lákadel našich burčákovek je každoročně originální soutěž VÁLENÍ BEČEK v ulici Na Hradbách. Ta dostala v loňském roce novou, obtížnější podobu, když soutěžící museli prokázat nejen to, že jsou zruční, umí bečku válet a že mají dobrý splávek. Museli také dokázat, že jsou schopni víno vyrobit a natáhnout ho koštýřem.

V posledních dnech se vysokými teplotami začíná hlásit o slovo léto. Přinese s sebou spoustu festivalů, koncertů, divadel i dalších akcí pod otevřeným nebem. V Hustopečích je zahájí v pátek 21. června Slunovrat a na sklonku babího léta ho ukončí Burčákové slavnosti.
O prvním říjnovém víkendu čeká naše město největší kulturní akce roku. Program...

Od čtvrtka 2. května 2019 startuje předprodej vstupenek na letošní Burčákové slavnosti. Předprodej bude rozdělen do dvou pásem, to první samozřejmě nejvýhodnější, tak si zakupte vstupenky co nejdříve! :-)