Na vědomost se dává

 

Odliš se nebo zemři. Toto pravidlo platí u výrobků i služeb a klade důraz především na vyčlenění se z davu. U akcí spojených s burčákem a vínem platí dvojnásob, protože ty v poslední době rostou jako houby po dešti. A právě takové Burčákové slavnosti v Hustopečích jsou. Originální!
I letos zde na vás dýchne středověk, recese a na své...

Kapela Jelen zakončí letošní program burčákovek, a to koncertem v sobotu v 21.00 na Dukelském náměstí a už teď se na své fanoušky těší! Posuďte sami:

S příchodem podzimního období zavibruje v myslích tisíců Moravanů a Čechů signál: "Konečně zase začíná čas burčáku, vína starců." Toto označení získal burčák jednak pro jeho mléčnou barvu a také proto, že prý umí čistit krev. Avšak to jen v tom případě, vypije-li ho člověk během podzimu tolik, kolik mu krve v žilách koluje.

Vyzýváme Vás tímto k zapojení se do dalšího, tentokrát již třetího ročníku dobročinné akce Kabelkománie Hustopeče, která bude tradičně součástí Burčákových slavností města Hustopeče.

Pět degustátorů s platnými senzorickými zkouškami a dva degustátoři z lidu. Tak vypadalo složení komise, která ve čtvrtek 23. srpna, vybírala Hustopečské městské víno pro rok 2018. Jejím úkolem bylo vybrat z devíti bílých a šesti červených přihlášených vín to, které nejlépe vykresluje chuť vína z Hustopečí a bude se pyšnit titulem Hustopečské...

Po několika měsících plánování a sestavování se nám podařilo dát dohromady letošní program. Věříme, že si vyberete a zažijete u nás krásné chvíle:

Jedním z lákadel letošních Burčákových slavností bude koncert kapely Hamleti, která vystoupí v pátek ve 20:30 na hlavním pódiu. Pánové to umí rozjet - podaří se jim rozparádit Dukelské náměstí tak, jako se to loni podařilo kapele Děda Mládek Illegal Band? Ambice na to jistě mají...

Burčákové slavnosti se budou již tradičně konat první říjnový víkend, od 4. do 6. října. A ano, je to ten stejný víkend, kdy se budou po celém Česku konat komunální volby. I tak se dá vše stihnout - volební místnosti otevírají své brány v pátek již ve dvě hodiny odpoledne a to hlavní burčákové veselí startuje navečer. Věříme, že i...

Několik odvážných vinařů se letos utká v klání nejen o vaši přízeň, ale i o udělení glejtu horenské rady, která v páteční večer všechny prodejce obejde a osobně dohlédne na to, aby nabízený burčák splňoval všechny potřebné znaky kvality i kvantity! Kdo podmínky splní, tomu patří glejt, kdo nesplní, tomu patří pořádně vypráskat kožich! :-)