Na vědomost se dává

 

Potřebujete poradit? Vyměnit vyplněný pas Burčákové unie za některou z více než 2000 odměn? Chcete si koupit triko s logem Burčákových slavností, tašku či triko z edice Zraji jako víno, pamětní minci búro, turistickou známku, sklenky na víno, termohrnek, Hustopečské městské víno, levandulové produkty nebo mandlovici?
Tak neváhejte a vyhledejte...

Ve čtvrtek 4. října odstartovaly čtyřiadvacáté Burčákové slavnosti tradičním programem Hustopeče se baví. Dukelské náměstí patřilo tanečníkům ze školek a zájmových kroužků a spontánnost dětí mohla za to, že se tančilo na pódiu i pod ním. U kostela se hrálo divadlo pro malé i velké a zábava trvala do pozdních hodin díky kapelám Na2fáze a In Vino...

Soutěž ve válení beček patří ke stálicím Burčákových slavností v Hustopečích. Chybět nebude ani letos. První závodník vyrazí na trasu v ulici Na Hradbách v sobotu v pět hodin odpoledne.

A tentokrát podmínky přitvrdí! Účastníci budou muset prokázat nejen svoji zručnost při válení bečky a splávek při pití burčáku, ale také schopnost posbírat hrozny a...

Odliš se nebo zemři. Toto pravidlo platí u výrobků i služeb a klade důraz především na vyčlenění se z davu. U akcí spojených s burčákem a vínem platí dvojnásob, protože ty v poslední době rostou jako houby po dešti. A právě takové Burčákové slavnosti v Hustopečích jsou. Originální!
I letos zde na vás dýchne středověk, recese a na své...

Kapela Jelen zakončí letošní program burčákovek, a to koncertem v sobotu v 21.00 na Dukelském náměstí a už teď se na své fanoušky těší! Posuďte sami:

S příchodem podzimního období zavibruje v myslích tisíců Moravanů a Čechů signál: "Konečně zase začíná čas burčáku, vína starců." Toto označení získal burčák jednak pro jeho mléčnou barvu a také proto, že prý umí čistit krev. Avšak to jen v tom případě, vypije-li ho člověk během podzimu tolik, kolik mu krve v žilách koluje.

Vyzýváme Vás tímto k zapojení se do dalšího, tentokrát již třetího ročníku dobročinné akce Kabelkománie Hustopeče, která bude tradičně součástí Burčákových slavností města Hustopeče.

Pět degustátorů s platnými senzorickými zkouškami a dva degustátoři z lidu. Tak vypadalo složení komise, která ve čtvrtek 23. srpna, vybírala Hustopečské městské víno pro rok 2018. Jejím úkolem bylo vybrat z devíti bílých a šesti červených přihlášených vín to, které nejlépe vykresluje chuť vína z Hustopečí a bude se pyšnit titulem Hustopečské...