Parkování a doprava

14.07.2023

Burčákové slavnosti lákají do Hustopečí tisíce lidí. Kromě místních a těch, kteří využijí veřejnou dopravu, zamíří každý rok na akci řada návštěvníků auty. Pro ty jsou připravena záchytná parkoviště na okraji města.

Řidiči přijíždějící po D2 a ze směru od Brna můžou využít místa v areálu firem Agrotec a Westfalia (naproti Agrotecu), na která je navedou i signalizační tabule. Využít mohou i nové parkoviště  za stadionem směrem k rybníkům na ul. Šafaříkova.  Motorizovaní ze směru od Břeclavi nejlépe zaparkují na parkovištích v těsné blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Řidičům pomůže také mapa parkovišť.

Zájezdové autobusy budou směrovány do ulice Vinařská a do areálu firmy Agrotec.

PŘIJEĎTE RADĚJI VLAKEM - burčák je zrádný... :-)

Pro spojení z Brna do Hustopečí a zpět využívejte výhradně přímé vlaky linky S3, které jezdí každou hodinu a budou mít dostatečnou kapacitu. Vlaky mezi Brnem a Hustopečemi zastavují dále v zastávkách a stanicích Modřice, Rajhrad, Hrušovany u Brna, Žabčice, Vranovice, Pouzdřany, Popice a Šakvice, takže i z těchto zastávek lze samozřejmě spojení využít. Pro cestu mezi Brnem a Hustopečemi na burčákové slavnosti nevyužívejte rychlíky linky R13 s přestupem v Šakvicích na autobus linky 543 do Hustopečí, protože autobusy mezi Šakvicemi a Hustopečemi nebudou posilovány.

V souvislosti s přípravou a konáním akce došlo i k uzavírkám a změnám dopravní situace ve městě.

Za město Hustopeče děkuji obyvatelům za pochopení a vstřícnost při organizaci tak velké akce, jakou Burčákové slavnosti bezesporu jsou, a řidičům za ohleduplnost k místním.