Na co všechno se můžete těšit?

24.09.2019

Burčákový víkend je nabitý programem všeho druhu. Pojďte se podívat, co by vám určitě nemělo uniknout...

Základ a nezbytná součást našich slavností jsou mázhausy přetékající burčákem, které soupeří nejen o vaši přízeň, ale i o titul Nejlepší burčák roku 2019. Mapku otevřených mázhausů najdete v brožurce, kterou dostanete při vstupu, a věřte, že kvalitního burčáku všech barev i vůní v nich letos bublá opravdu hodně.

V horní části Dukelského náměstí je pro všechny děti a hravé dospělé připraven nealkoholický program plný soutěží, divadel, kouzel, artistů a zpívánek. Dopřejte svým dětem kousek ráje a navštivte s nimi dětské šapitó.

Na milovníky komornější zábavy a vyzrálého vína čeká v romantickém prostředí renesančního domu U Synků dobová i cimbálová hudba a ochutnávka vín regionálních vinařů. V budově gymnázia za hlavním pódiem pak můžete shlédnout výstavu ke stoletému výročí založení školy i vernisáž obrazů zdejšího absolventa, moravského malíře Antonína Vojtka. 

Ulice Na hradbách se v 17:00 opět promění v bojovou arénu, ve které budou bečky létat vzduchem. Přihlaste se do souboje pod vlivem burčáku a vyzkoušejte si, jak těžké je býti vinařem!

V sobotu v 13:00 se v Šafaříkově ulici začne řadit historický průvod. Vyjděte pod vedením kvasinky vinné se zástupci horenské rady, misijních stanic i řemeslných cechů, mezi které letos přibudou dva nové. Vrcholem průvodu bude humorné pásmo na hlavním pódiu Laškovně i vážně o víně a historii v 14:30.

Hned několik kapel a zpěváků se pokusí rozhýbat Dukelské náměstí. Po pátečních Ritmo factory a Tereze Maškové se v sobotu představí Cigánski diabli, Slza a hlavní koncert v 21:00 bude letos patřit legendárním Olympikům, pro které jsme si připravili malé překvapení v podobě unikátního předskokana, který určitě navodí tu správnou rockovou atmosféru... To si nenechte ujít!

Po celém městě se kromě všudypřítomného burčáku najdou i vinaři s vyzrálejšími moky. Svá nejlepší vína vám nabídnou přímo ve svých sklepích, jejichž mapku najdete také v brožurce. Ve společenském domě v Herbenově ulici navíc můžete na Nominační výstavě vín ochutnat více než 700 vzorků těch nejlepších vín velkopavlovické podoblasti, které usilují o zařazení do Salonu vín ČR.

Nezapomeňte při všech radostech dnešního dne udělat i nějaký ten dobrý skutek. Ve stánku Kabelkománie na náměstí podpoříte zakoupením zánovní kabelky nadaci pro transplantaci kostní dřeně. A ještě u toho uděláte i nějakou tu parádu! Za každý příspěvek předem děkujeme. 

Nezapomeňte si odnést i nějakou tu drobnost na památku ať už z historického jarmarku na náměstí, nebo z našeho informačního centra, které letos najdete v nové budově kina. Kromě užitečných informací si odtud můžete odnést vratné plastové kelímky či nová trička. Udělejte si památeční fotku s hrozínkem a mandličkou, svezte se na historickém kolotoči, nakrmte naše zvířátka ve zvěřinci u kostela, a ochutnejte i letošní Hustopečské městské víno. Všude po městě je zábavy víc než dost a je jen na vás, co si vyberete.

Přejeme vám krásné chvíle ve městě, kde pramení burčák. Těšíme se na vás v Hustopečích!