Doprava a parkování

23.09.2021

Burčákové slavnosti lákají do Hustopečí tisíce lidí. Kromě místních a těch, kteří využijí veřejnou dopravu, zamíří každý rok na akci řada návštěvníků auty. Pro ty jsou připravena záchytná parkoviště na okraji města.

Řidiči přijíždějící po D2 a ze směru od Brna můžou využít místa v areálu firem Agrotec a Westfalia (naproti Agrotecu), na která je navedou i signalizační tabule. Další parkoviště pro hosty mířící na Burčákové slavnosti do Hustopečí poskytla před svojí budovou firma Norma group (ze směru od Kurdějova). Motorizovaní ze směru od Břeclavi nejlépe zaparkují na parkovištích v těsné blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Řidičům pomůže také mapa parkovišť. Zájezdové autobusy budou směrovány do ulice Vinařská. 

PŘIJEĎTE RADĚJI VLAKEM - burčák je zrádný... :-) 

Pro spojení z Brna do Hustopečí a zpět využívejte výhradně přímé vlaky linky S3, které jezdí každou hodinu a budou mít dostatečnou kapacitu. Vlaky mezi Brnem a Hustopečemi zastavují dále v zastávkách a stanicích Modřice, Rajhrad, Hrušovany u Brna, Žabčice, Vranovice, Pouzdřany, Popice a Šakvice, takže i z těchto zastávek lze samozřejmě spojení využít. Pro cestu mezi Brnem a Hustopečemi na burčákové slavnosti nevyužívejte rychlíky linky R13 s přestupem v Šakvicích na autobus linky 543 do Hustopečí, protože autobusy mezi Šakvicemi a Hustopečemi nebudou posilovány. 

V souvislosti s přípravou a konáním akce došlo i k uzavírkám a změnám dopravní situace ve městě.

Za město Hustopeče děkuji obyvatelům za pochopení a vstřícnost při organizaci tak velké akce, jakou Burčákové slavnosti bezesporu jsou, a řidičům za ohleduplnost k místním.