Burčákové slavnosti v Hustopečích vsází na originalitu

26.09.2018

Odliš se nebo zemři. Toto pravidlo platí u výrobků i služeb a klade důraz především na vyčlenění se z davu. U akcí spojených s burčákem a vínem platí dvojnásob, protože ty v poslední době rostou jako houby po dešti. A právě takové Burčákové slavnosti v Hustopečích jsou. Originální!
I letos zde na vás dýchne středověk, recese a na své si přijdou i vyznavači modernější zábavy. Vládu nad městem je opět připravena převzít po dobu Burčákových slavností ctihodná Horenská rada v čele s perkmistrem. Právě ta dohlíží na kvalitu mázhausů a v nich nalévaného burčáku, oporou jí je Burčáková policie, která si urychleně poradí s abstinujícími. V historickém průvodu potkáte pekaře, řezníky, myslivce, květináře, ale i zástupce méně počestných cechů, například žebráky či kurtizány.
Zasedne valná hromada Burčákové unie a kromě mázhausů vás ve svých sklepích přivítají také místní vinaři. Město rozezní dobová hudba i folklór a hlavní pódium bude patřit také koncertům známých kapel. V pátek to budou Hamleti, v sobotu potom Walda Gang, THE TAP TAP a Jelen.
Pamatovali jsme také na děti, pro které bude připraveno šapitó s programem, a milovníci komornější scény můžou zavítat na nádvoří renesančního domu U Synků. Zde na ně čekají vinaři, hudba i divadlo. Zveme vás do Hustopečí na jedinečné Burčákové slavnosti o víkendu 5. - 6. října. Více informací najdete na novém webu či facebookovém profilu města

Jana Hrádková, vedoucí Marketingu a kultury Města Hustopeče