Burčákovky a Covid

12.09.2021

Co potřebuji pro vstup na Burčákové slavnosti?

Při vstupu je třeba předložit tzv. doklad bezinfekčnosti. Jakmile projdete první kontrolou, dostanete pásku na ruku, která slouží jako vstupenka a současně platí jako potvrzení o absolvované kontrole. Co bude tedy třeba předložit?

  • Doklad o absolvování negativního PCR testu (ne starší než 7 dní)
  • Doklad o absolvování negativního antigenního testu (ne starší než 72 hodin)
  • Absolvovat před pořadatelem akce samotest s negativním výsledkem
  • Potvrzení o prodělání nemoci COVID-19 v uplynulých 180 dnech (prokazuje se SMS zprávou nebo certifikátem)
  • Potvrzení o absolvování dokončeného očkování (14 dní po poslední dávce, prokazuje se certifikátem nebo QR kódem v aplikaci Tečka)

A samozřejmě budete potřebovat vstupenku. Pouze se vstupenkou zakoupenou předem máte garantovaný vstup! S ohledem na možná kapacitní omezení se může stát, že prodej na místě bude předčasně ukončen, proto všem doporučujeme si vstupenku zakoupit online předem, jelikož právě s touto vstupenkou máte garantovaný vstup!!!

Co když přijedu a nebudu mít doklad o bezinfekčnosti?

Bez dokladu o bezinfekčnosti, tedy bez splnění alespoň jednoho z výše uvedených bodů, vás nemůžeme vpustit na Dukelské náměstí, které je hlavním místem slavností.
Proto doporučujeme, abyste se před odjezdem do Hustopečí nechali otestovat alespoň antigenním testem ve vašem městě či okolí a doklad o absolvování testu nám pak mohli na pokladně předložit.

Je možnost si udělat sám doma tzv. "samotest" a předložit čestné prohlášení?

Ne, čestná prohlášení dle platných opatření nejsou uznávána pro vstupy na kulturních akcích. Je třeba mít doklad od lékaře/testovacího centra. Lze však využít možnosti absolvovat samotest před pořadatelem akce. To znamená, že stačí, když si v lékárně koupíte antigenní test, před pořadatelem akce jej absolvujete a s negativním výsledkem máte podmínku splněnou.

Bude možnost se u vás nechat otestovat?

Ano, v Hustopečích na parkovišti u Kina Hustopeče budeme mít mobilní tým, který bude provádět antigenní testování. Není nutné se předem objednávat, ale kapacity testování budou značně omezeny s ohledem na množství návštěvníků, které se k nám chystá. Proto prosím mějte testování u nás v Hustopečích jako úplně poslední možnost.

Otevírací doba testovacího místa:

  • Pátek 1. 10.: 17:00—22:00
  • Sobota 2. 10.: 9:00—22:00  

Testování bude probíhat výhradně stěrem z kraje nosu (nejedná se o šťourání hluboko v nose!), jedná se o zcela bezbolestnou možnost otestování a výsledek je znám během 3-15 minut. Výrobce antigenních testů, kterými budeme testovat, prošel kontrolou orgánů EU a testy jsou certifikovány.

Jak je to se vstupem pro děti? Musí mít také doklad o bezinfekčnosti?

Některé bohužel ano. Vládní nařízení umožňují vstup dětem bez dokladu o bezinfekčnosti do věku 6 let včetně. To znamená, že děti od 7 let věku se musí také při vstupu prokázat dokladem bezinfekčnost. Z toho důvodu je bohužel potřeba, aby děti od 7 let věku (včetně) absolvovaly test před pořadatelem akce na místě nebo se otestovaly u lékaře/v testovacím centru.

Kolik mě bude test stát?

Testy budou i nadále hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Test vás tedy nebude nic stát. Informaci vydal ministr zdravotnictví na tiskové konferenci dne 23.08.2021.

Jaká další opatření jsou platná?

Opatření se mění vcelku často, momentálně je povoleno od 1. září 100 % kapacity za dodržení dalších podmínek (poměr očkovaných/testovaných apod.), proto tuto stránku bedlivě sledujte. Momentálně platí, že by návštěvníci na kulturních venkovních akcích, kde nelze dodržet rozestupy, měli používat ochranu dýchacích cest a pravidelně používat dezinfekci rukou.